The Bears return to their spiritual home of North Sydney Oval this weekend as North Sydney and Wests Magpies contest the Jason Taylor Cup.

Joining them on the day will be the Harvey Norman Women facing Wenty Magpies and the Jersey Flegg Cup facing the Wests Tigers.

The Old Bears Association will have their annual reunion and will form a guard of honour when the Bears Intrust Super Premiership side takes the field.

The day will be a big day for families with a jumping castle and access to the haloed turf of North Sydney Oval to kick the ball around.

Event Rundown

10:45 am – Gates open

11:15 am – Jersey Flegg Cup | Bears Vs Wests Tigers.

12:30 pm – Guard of Honour | Jason Taylor Cup.

1:00 pm – Jason Taylor Cup | Bears Vs Wests Magpies.

3:00 pm – Harvey Norman Women’s Premiership | Bears Vs Wenty Magpies.

3:45 pm – Player Presentation | Jason Taylor Cup.

The coaches have named the following teams.

INTRUST SUPER PREMIERSHIP | NSW Rugby League open age competition
Round Six | North Sydney Vs Western Suburbs | North Sydney Oval | 1:00 pm | 14/04/2018

1 Viliami KAVEINGA
2 Mawene HIROTI
3 Jacob GAGAN
4 Braidon BURNS
5 Amanaki VEAMATAHAU
6 Connor TRACEY
7 Dean HAWKINS
8 Vincent LEULUAI
9 Billy BRITTAIN
10 Samuel JOHNSTONE
11 Dean BRITT
12 Keaon KOLOAMATANGI
13 Rhys KENNEDY

14 Jesse MARTIN
15 Jackson WILLIAMS
16 Thomas FREEBAIRN
17 Max BAILEY

Coach: Shane MILLARD

HARVEY NORMAN WOMEN’S PREMIERSHIP | NSW Rugby League open age competition
Round Four | North Sydney Vs Wentworthville | North Sydney Oval | 3:00 pm | 14/04/2018

1 Shanice PARKER
2 Shenai LENDILL
3 Pier PRITCHARD
4 Josephine MAEJIIRS
5 Isabella PARKMAN
6 Claudia BELL
7 Emily ANDREWS
8 Nicole BACKHOUSE
9 Barbara WADDELL
10 Lacey SHIELDS
11 Brittany MERLO
12 Raevyn DIXON
13 Jordan PARSONAGE

14 Liz TAVITA
15 Hariata AHIPENE
16 Caitlin KEEFE
17 Ashleigh WERNER

Coach: Ben GARDINER

JERSEY FLEGG CUP |NSW Rugby League Junior Representative Under 20 Competition
Round Six | North Sydney Vs Wests Tigers | North Sydney Oval | 11:15 am | 14/04/2018

1 Jake TAGO
2 Tyrone TAUKAMO
3 Nicholas MOUGIOS
4 Ethan ABOU-GHAIDA
5 Sean SABUTEY
6 Kieran HAYMAN
7 Kurtis PREECE
8 Kell O’BRIEN
9 Joshua COOK
10 Ky RODWELL
11 Tarquinn ALATIPI-BUTLER
12 Lucky TAAVALE
13 Corey KURNOTH

14 Luke CASSON
15 Matthew FRENCH
16 Jubilee SOLOA
17 Cameron YEATES

Coach: Willie LEYSHON